Galaxy Note 7, Şimdiye Kadarki En İyi Telefon Ekranına Sahip

Bir araştırma kuruluşu yaptığı derin bir araştırma ile Galaxy Note 7 modelinin, şimdiye kadar üretilmiş olan tüm akıllı telefonlar içerisinde en iyi ekrana sahip olduğunu belirtti.

Samsung’un yeni amiral gemisi olan Galaxy Note 7, birçok kişinin beğenisini kazanmış ve herkesin merakla beklediği telefonlardan bir tanesi haline gelmişti. Özellikle sahip olduğu yeni özellikler ve kendinden önceki Note serilerinden tamamen farklı olacak olması, Galaxy Note 7 modelini daha cazip hale getiriyordu. Donanımsal özellikleri ile birçok akıllı telefondan daha üstün performansa sahip olan Note 7, aynı zamanda en iyi ekrana da sahip. Bir araştırma kuruluşu yaptığı araştırma ile Galaxy Note 7’de kullanılan ekranın şimdiye kadar üretilmiş olan en iyi ekran olduğunu belirtti.

Araştırmayı yapan firma DisplayMate. Şirketin başkanlık koltuğunda oturan Raymond Soneira, Galaxy Note 7 modelini kendi elleriyle test ettiğini belirtti. Akıllı telefonda bulunan 5.7 inç, 2560 x 1440 Quad HD Super Amoled ekranın şuana kadar üretilmiş en iyi ve türünün tek örneği olan bir ekran olduğunu belirten Soneira, şimdiye kadar kullandığı ve kullanmadığı akıllı telefonlar arasında böyle bir ekrana daha önce hiç rastlamadığını ve bu ekranın şimdiye kadar gördükleri arasında en iyisi olduğunu belirtti. Özellikle performans ve görsellik testlerine tutulan ekran, yapılan testlerin tamamından çok iyi ve mükemmel derecesini almayı başarmış. Akıllı telefonun ekranının bu denli yüksek notlar alması da onu en iyi ekranlar listesinde bir numaraya taşımaya yetmiş.

Samsung, son yıllarda yapmış olduğu yenilikler ile özellikle Apple ile büyük bir mücadeleye girmeye başlamış ve birçok pazarda üstünlüğü eline geçirmişti. Kullanıcılarının isteklerine kulak veren Samsung, özellikle Note serisinin daha önceki seriler ile benzerlik göstermesinden şikâyetçi olan kullanıcıları dinleyerek yeni Galaxy Note 7 modelinde tamamen farklı özelliklere imza atmaya başardı. S Pen, çift pencere boyutlandır, ara yüzde yapılan değişiklikler ve daha onlarcası Note 7 ile beraber kullanıcılara sunuluyor. Tüm bu özelliklerde Galaxy Note 7’yi benzersiz yapmaya yetiyor.