Yıldızı bir Anda Parlayan Genç oyuncu: Başak Güroz

Kanal D ekranlarında yeni olarak başlayan dizi Kanıt: Ataş Üstünde yapımının en iyi oyuncularından birisi olan ve karakterlerden komiser Asya’ya hayat veren Başak Güröz, kariyerine tiyatro sahnelerinde başladıktan sonra nihayet dizi sektörüne geçti. Bir anda yıldızı parlayan bu genç oyuncuyu daha yakından tanımak isteyen hayranları için, bu yazıyı hazırladık. İşte Başak Güröz hakkında bilgiler sizlerle.

Başak Güröz, 1991 Antalya doğumludur. Annesi Antalyalı olan genç oyuncunun, babası Bulgar göçmeni. Antalya Bileydi Anadolu Lisesi’ni bitirdikten sonra Akdeniz Üniversitesi’nde İşletme Bölümü’nde eğitim aldı. Dönem dönem Latin dansı dersleri ve gitar eğitimi alan oyuncu, okul hayatı boyunca çeşitli aktivitelerde de görev almış, sahneye çıkmıştır. Sahneye daha küçük yaşlardan beri aşikar olan genç oyuncu, tiyatro ile bu serüvene başlamıştır. Deneme çekimlerinden sonra dizinin Asya karakteri için uygun görülen ve kendisi ile anlaşma yapan dizi yapımcılarıyla imzaları attıktan sonra çok mutlu olduğu belirten Başak Güröz, karakterini de oldukça benimsemiş. Daima hayallerinin peşinden gitmeyi seçen ve bu uğurda çok çalışan güzel oyuncu, sanat dünyasında işin kendisini seçeceğini belirtiyor. Oyunculuk, en sevdiği iş ve olduğu sürece hayatının sonuna kadar sadece bu işi yapmak istiyor. Projeye ve karaktere inanıp güvendiği sürece teklifleri kabul edebileceğini de ekleyen oyuncu, diziye gelen iyi yorumların onu çok mutlu ettiğini ve iyi bir ekip ile çalışabildiği için kendisini şanslı gördüğünü de söyledi. Diğer Kanıt dizisinden farklı olarak, olaylardan çok kişiler üzerinde duruluyor. Bu dizide de Asya karakterine büyük bir odaklanma söz konusu. Bu nedenle de bu karakter ve oyunculuk Başak Güröz için önemli. Kariyerinde büyük bir adım atmasını sağlayan bu dizi ile yıldızı parlayan Güröz, daha büyük ve önemli projelerde de yer almak istediğini belirtti. Diziyi ise şimdiden birçok kişi hayranlıkla takip ediyor ve Başak Güröz’ün oyunculuğu büyük beğeni toplamaya devam ediyor.

Henüz çok genç ve kariyerinin başında olsa da, sağlam adımlar ile ilerleyen Başak Güröz’ün ileride katılacağı projeler için de şimdiden başarılar diliyoruz.