Liglerin Başlama Tarihi Erteleniyor Mu ?

Ülkemizde 15 Temmuzda meydana gelen darbe girişimi nedeniyle ilan edilen OHAL kapsamında FETO terör örgütüne üye olan Türkiye Futbol Federasyonu çalışanlarının kurumdan uzaklaştırılması ve çalışanların işlerine devam etmesi için bu gün tüm Türkiye Futbol Federasyonu ( TFF ) kurulları kendi istekleri ile istifa etti. İstifa eden kurullarda yer alan TFF çalışanları yürütülen soruşturma kapsamında terör örgütüne üye olmadıklarını ve kendi istekleri ile soruşturmaya dahil olarak aklanmak istedikleri için istifa etti. Bu istifa haberi gündeme bomba gibi düşerken kurulların görevlerini yerine getirememesi ve alınması gereken kararların gecikmesi nedeniyle 2016 – 2017 Turgay Şeren Sezonunun gecikeceği ve ağustos ayı içinde başlaması gerekirken eylül ayının sonlarına doğru başlayacağı söylentisi kulislerde dillendirilmeye başlandı.

TFF başkanı Yıldırım Demirören kameralar karşısına geçerek spor dünyasının merak ettiği sorulara cevap verirken liglerin başlama tarihi ile ilgili yayılan söylentiye de cevap yerdir. Yıldırım Demirören: ülkemizde oluşan darbe girişimi eylemi il ilgili olarak yürütülen FETÖ/PDY soruşturması kapsamında spor dünyasından insanlarında bu örgüt içinde yer aldığı ve sempatizanlarının futbol kurumlarından temizlenmesi için kurulların kendi istekleri ile istifa ettiklerini belirterek, soruşturma sonrasında haklarında şüphe bulunmayan çalışanların görevlerine devam edeceklerini belirtti. Kurulların istifa etmiş olması liglerin başlamasına bir engel teşkil etmez diyerek liglerin daha önceden belirtilen tarih olan 19 Ağustos da başlayacağını belirten başkan Yıldırım Demirören futbolla ilgili faaliyetlerde hiç bir aksama olmadan belirtilen tarihlerde liglerin başlayacağını da açıklamalarına ekledi.

Yıldırım Demirören, kendisine yöneltilen kurulların istifa etmiş olması karar alınmasını ve liglerin idare edilmesini nasıl etkileyecek sorusuna verdiği cevapta; Türkiye Futbol Federasyonu, tüm kurulları ve çalışanları ile ilgili kararları en kısa süre de alacak donanım ve kabiliyete sahiptir. Savcılığın yürüttüğü soruşturmanın TFF içerisinde çok hızlı bir şekilde sürdürülerek TFF nin en az etkileneceği bir şekilde soruşturmanın tamamlanacağı ve hakkında her hangi bir şüphe bulunmayan çalışanların hızlı bir şekilde kısa sürede görevlerinin başına dönerek TFF işleyişinde yerlerini alacaklarını belirti. Açıklamalarını TFF tüm çalışanları ile spor camiasına hizmet etmeye devam edecektir diye bitiren TFF başkanı Demirören ülkemizin bu zorlu süreçten hızlı bir şekilde çıkacağını da belirtti.