Sahibinin Cezalandırdığı Köpek Jack İlgi Odağı Oldu

Bodrum’da sahibinden kaçarak sık sık denize giren ve bu yüzden hasta olan köpek Jack’i, sahibi en sonunda cezalandırdı ve herkese bu cezayı gösterecek şekilde de sergiledi. Bu ceza nedeniyle de Bodrum içerisinde bir anda Jack ilgi odağı haline geldi. Yerli ve yabancı turistler, cezanın sebebini öğrense de kimisi hak verirken, kimisi kıyamadı.

Bodrum Çarşı Merkez’de yer alan Pala Bar mekanının sahibi olan 29 yaşındaki Görkem Gökalp, tam bir yıl önce sokakta 2 yaşında olan Jack Russel Teriyer cinsi köpeği buldu ve onu sahiplendi. Adına da Jack koyduktan sonra birlikte yaşamaya başladılar ancak yaz mevsiminin gelmesi ile Jack, sık sık Görkem Gökalp görmeden denize kaçıyor ve saatlerce suda kalarak yüzüyordu. Bu kadar uzun süre ve sürekli denize gitmesi ile hasta olan köpek için sahibi bir ceza düşündü ve herkesin göreceği şekilde de bunu uyguladı. Köpeğini bir bar masasının üzerine çıkardıktan sonra önüne bir kağıt astı ve kağıt üzerine hem Türkçe hem de İngilizce olacak şekilde ”Cezalıdır sevmeyin.” notunu ekledi. Masa yüksekliği 1 metreden fazla olduğu için Jack korkuyor ve aşağı inemiyordu. Notu ve köpek Jack’i gören yerli ve yabancı turistler bir anda onunla ilgilenmeye başladı. Nota rağmen bazı turistler onu gidip severken, kimileri de mama vererek adeta bahşiş bırakmış oldu. Sevimli köpek Jack’in neden cezalı olduğunu öğrenen bazı turistler de, sahibine hak verdi. Köpeği görenlerden birisi olan 23 yaşındaki Duygu Şahin de “Böyle güzel bir köpek sevilmez mi? Dayanamayıp, sevdim. Ancak, sonra sahibinden hikayesini dinleyince cezayı hak ettiğini anladım.” yorumunda bulundu.

Sahibi Görkem Gökalp, aslında Jack’in biraz ilgi ve sevgiden dolayı şımardığı için bu kaçma olayını arttırdığını söyleyerek; “Masadan indiği anda hemen fırlayıp, 100 metre ilerdeki sahile konuşuyor. Gün boyu da çıkmıyor. Biz de çaresiz kendisine böyle bir ceza verdik” dedi. Şimdi sadece köpek Jack’i ve cezasını gösteren notu görmek için bile birçok yerli ve yabancı turist barı ziyaret ediyor ve dayanamayıp köpeği seviyor.