Efsane Çizgi Film Johnny Bravo Ekranlara Geri Dönüyor

Bir dönem boyunca tüm dünyada çok fazla ilgi ve keyifle takip edilen bir yapım olan Johnny Bravo çizgi filmi çok yakın bir zamanda tekrar hayranları ile buluşmak için hazırlık aşamasında.

Çocukluğun en çok sevilen çizgi filmlerinden birisi olarak bilinen Johnny Bravo, 2017 senesinde geri gelmek için birçok hazırlığını sürdürüyor. Powerpuff Girls ve Ben 10’in hayranları tarafından takip edilen bu çizgi filmlerden sonra, şimdi sıra Johnny Bravo’ya gelmiş gibi görünüyor. Yeni seride çizgi filmin adı ise ”Suzy ve Johnny” olarak belirlendi. Eski çizgi filmde küçük bir kız olarak yer alan Suzy, bu kez genç bir kız şeklinde devam edecek ve baş karakter Johnny ile bayanların günümüzde denk geldiği problemleri ya da taciz durumları gibi olayları inceleyecekler. Yeni çizgi filmindeki karakter Johnny ise, eski Johnny gibi kadınlara sarkmadan yaşayan bir Johnny Bravo olacak ve daha feminist bir şekilde karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Çizgi filmin daha ilk bölümü içerisinde Johnny Bravo, geçmişte kadınlara sarkıntılık yapması nedeniyle onu izleyen herkesten özür dileyecek ve ardından Suzy de, bu durum ile ilgili konuşmasını gerçekleştirecek. Ünlü yapım şirketi Cartoon Network başkanı Christy Milhouse yeni Johnny Bravo ve içeriği hakkında bazı açıklamalar yaparak; ”Johnny Bravo, Cartoon Network tarihinde kötü bir karakter oldu. Çünkü bizler bu kas kafalı karakteri taciz edici birisi olarak gösterdik. Johnny, toplumumuzda zehirli bir erkek sembolü hâline geldi. Genç erkekleri kötü etkiledik.” sözleri ile aslında çizgi filme dair bir hatanın düzeltilmesine karşı aldıkları önlemi gözler önüne serdi.

Bu gelişmelerden anlaşılacağı üzere, Johnny Bravo, 2017 senesinin sonbahar mevsimine gelindiğinde, kendisini seven izleyicileri ile buluşacak. Yeni bölümlerinde kadınlara sarkıntılık yapmadan hayatını sürdürecek olan Johnny Bravo eskisi gibi beğeni kazanacak ve seyircilerden iyi bir not alabilecek mi? Çünkü eski yapımında bu tutumundan dolayı eleştiriler almış bir çizgi film olsa da, bu karakteri o özellikleri ile çok seven ve oldukça komik bulan büyük bir kitlenin varlığını es geçmemek gerekiyor.