Pokemon Go Oyunu İçin Çok İşe Yarayacak Tüyolar

Çıktığı ilk günden bu yana milyonların hayranlıkla oynadığı Pokemon GO çılgınlığı, adeta tüm hızıyla etkisini sürdürmeye devam ediyor. Oyun hakkında tüyolar öğrenmek isteyen, daha çok pokemon peşinde olanlar ise, bu bilgiler sayesinde oyunda istediği seviyeye kolaylıkla gelecektir. İşte herkes tarafından çok bilinmeyen o tüyolar;

1. Poke topunuz hedef pokemonu kaçırır da kenara düşerse, poke topun üzerine basıp onu geri almak mümkün.

2. Oyuna Pikachu ile başlamak isteyenler, ilk başlama esnasında ortaya çıkan ilk 3 Pokemonu yakalamadan beklerse, Pikachu yakalama fırsatı ortaya çıkar.

3. Ekran kilidi sağlansa bile oyun çalışmaya devam edebilir ve bu sayede oyun, ekranda açık görünmese bile yürümeye devam ederek yumurtalar kırılabilir.

4. Battery Save cihazın baş aşağı çevrilmesi ile ekranı karartıyor ama uygulama açık kalmaya devam ediyor, telefonu ters şekilde cebe koyarak yürümeye devam edersek, yumurtalar da kırılmaya devam ediyor. Sağ üst kısımda ayarlar sekmesinden Batter Saver’ı aktif hale getirmek yeterli olacaktır.

5. Ekranın sağ alt kısmında yer alan Nearby sekmesi, civar yerlerde mevcut olan Pokemonları gösterir. Eğer ayak izlerine bakılırsa Pokemon’un ne kadar uzaklıkta yer aldığını da görmek mümkün olacaktır.

6. Nearby sekmesinde ayak izleri olmayan Pokemon mevcut ise, o pokemonu seçerek kendimize çağırabiliriz, böylelikle bir kaç saniye içerisinde çevrede görünecektir.

7. Eski oyunların tam aksine burada savaşlar sırası ile devam etmiyor. Ekranı sağa sola götürerek gelen ataklardan kaçmak mümkün. Aynı şekilde rakibin üstüne gelerek en kısa zamanda en çok hasarı yaratabiliriz.

8. Koruyucu Pokemonlardan herhangi birine karşı galibiyet kazanırsak, Gym’den 1000 prestij silmek mümkün olur ya da bir maçta yendiğiniz zaman her Pokemona ekstra 500 prestij silebiliriz.

9. Pokemon’un yan tarafında yer alan kaleme gelerek, adını değiştirebilirsiniz. Oyunda bu zamana dek hiçbir bir dil sınırlaması olmamıştır.

10. Oyun aslında tıpkı dünyada olduğu gibi kat kat, yani yerler ve araziler, nehirler gerçekten var. Eğer farklı bir şey bulmak amacındaysanız, dünyada nerede olabileceğini düşünüyorsak oraya bakmak gerekiyor.