Efsane Yıldız Eto’o Kadro Dışı Bırakıldı

Spor Toto Süper Lig’de mücadele eden Antalyaspor’da Eto’o krizi büyüdü. Akhisar Belediyespor maçı hazırlıklarından önce Antalyaspor yönetim kurulu toplandı. Yönetim kurulu Samuel Eto’o’nun sosyal medya üzerinde paylaştığı bir fotoğraf ve fotoğrafın altındaki yorumu sebebiyle Eto’o’nun süresiz olarak kadro dışı bırakılmasına karar verdi ve bunun sonucunda yönetim oyuncudan savunma istedi.

Yönetimin kararı sonrası takım arkadaşları antrenman yaparken Eto’o yönetim binasına gelerek savunmasını yazdı. Kulübün Eto’o’nun sosyal medya üzerinden paylaştığı ‘’Bazıları siyahi olduğum için saygı duymuyorlardır.’’ açıklamaya tepki gösterdiği öğrenildi. Eto’o da buna karşılık olarak geçmişten örnekler vererek zaman zaman siyahi olduğu için bazı insanlar bana karşılık tavır takındılar dedi. Örnek olarak ise Milan başkanı Berlusconi’yi gösterdi.

Kuruldan sonra Antalyaspor Başkanı Ali Şafak Öztürk, sahaya gelerek Eto’o hakkında verilen kararı oyunculara ve teknik heyete duyurdu. Ardından Başkan, oyuncularla saha ortasında bir halka oluşturarak onlara karşılaşmalarda Antalyaspor için yürekten çaba göstermelerini söyledi. Oyuncular da başkana alkışlarla destek verdi.

Eto’o’nun olmadığı antrenmanda oyuncular ısınma hareketlerinden sonra hücum, top kapma ve pas çalışmaları yaptılar. Başkan ve yönetim kurulu da futbolcuların antrenmanını izledi.
Antalyaspor Yönetim Kurulu, takımın kaptanı Samuel Eto’o hakkında verilen süresiz kadro dışı bırakılma kararını, resmi internet sitesinden açıkladı. Açıklamada Samuel Eto’o’nun sosyal medya hesabından 20.09.2016 günü yapılan paylaşımın yönetim kurulu gündemine alınmış olduğundan ve gündem dâhilinde Eto’o’dan savunma istendiğinden bahsedildi. Ayrıca Eto’o’nun savunmasının incelenmesinin bitimine kadar kadro dışı bırakıldığı da söylendi.

Takımından süresiz kadro dışı bırakılan Samuel Eto’o karar sonrası açıklama yaptı. Yaptığı açıklamada Eto’o sosyal medya hesabı üzerinden paylaştıklarında asla Antalyaspor Başkanı’nı hedef almadığını dile getirdi. Ardından yine aynı açıklamayı sosyal medya üzerinden de tekrarlayan Eto’o Kulüp Başkanı Ali Şafak ile herhangi bir probleminin olmadığını dile getirdi.
Eto’o’nun sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı:

‘’Gün içerisinde instagram’dan yapmış olduğum paylaşım ile ilgili konuyu açıklamak isterim. Paylaşımımın kardeşim ve başkanım olan Ali Şafak ile bir ilgisi yoktur. Türkiye beni İspanya’da yaşadığım bir problemle beni yalnız bırakmadılar. Ben bu tarz bir problemle Türkiye’yi ve insanlarını suçlayamam. Benim iletmek istediğim mesaj yıllardır yıkıcı eleştirilerle beni yaralayan ve beni yaraladıkça da kupalar kazandığım kendini bilmezin tekineydi.

O kendine bilmeze tekrar söylüyorum. Takımımın ilk 4 maçı için beni eleştirmeye devam etme. Ben, başkanım ve takım arkadaşlarımla Antalyaspor’u bu seneki hedeflerine ulaştırmak için uğraşacağız. Ancak benim korkak olmadığımın farkına var. 18 yıldır top oynuyorum ve en iyisi için hala savaşıyorum.’’